رنگ در فنگ شویی

رنگ در فنگ شویی

صبحگاهان با مشاهده غنچه ای نوشکفته در باغ منزلتان، قلب شما سرشار از شادی و سرور می شود. سوسنی سفید با متانت روح شما را لمس می نماید. گل رزی سرخ با انرژی پرجوش و خروشش عشق و حرارت را برمی انگیزاند. چرا این احساسات برانگیخته می شوند؟ زیرا هر گلی رنگی متفاوت را منعکس می کند که طول موج آن به طرق گوناگون بر شما اثر می گذارد. فنگ شویی از این جادوی رنگ ها استفاده می کند تا زندگی شما را متحول سازد. فنگ شویی با استفاده از این انعکاسات رنگی تعادلی میان انرژی های یین و یانگ شما ایجاد می نماید تا با شخصیت و محیط پیرامونتان هماهنگی داشته باشد.
به انرژی یین همچون گیاهی در حال رشد فکر کنید که از زمین سر در برآورده است. از خاک برون می آید، به سمت بالا رشد و به سوی آسمان حرکت می کند. انرژی یین در حین حرکت به سوی آسمان پراکنده تر و پخش تر می شود زیرا که انرژیی منفعل است. انرژی های یین دارای عنصری رویاگونه در اطراف خود هستند. براساس باورهای فنگ شویی رنگ های آبی، سفید، سبز و ارغوانی دارای انرژی یین می باشند.
اگر محل کار شما با اشیایی به رنگ های رویاپردازانه و آفرینش گر پر شده است، ممکن است فنگ شویی شما را وادارد تا از تعداد آنها بکاهید و به جای آنها از رنگ هایی پرجنب و جوش تر استفاده نمایید. رنگ های فنگ شویی به شما کمک می نمایند تا روحیه کاری مناسب را به دست آورده و مشتاق فعالیت شوید.
هر نوع رابطه ای که شما با رنگ ها دارید به نوعی بیانگر شخصیت شما هستند. به همین دلیل است که رنگ ها در فنگ شویی نقشی معنی دار ایفا می نمایند. بسیار مهم است که دریابید چرا افزایش یا کاهش رنگ فنگ شویی خاصی در منزلتان به شما در رسیدن به اهدافی که در زندگی برای خود تعیین کرده اید کمک می کند.
اصول راهنمای رنگ های فنگ شویی باید با هدف حصول به تعادل پایه ریزی شود و نه افراط کاری. فرقی نمی کند که برای چه فضایی در حال انتخاب رنگ هستید، خانه، محل کار، باغ یا حتی ظاهر شخصیتان، ویژگی های ذکر شده برای رنگ های فنگ شویی در ادامه مبحث به شما بینشی جهت چگونگی استفاده از آنها را خواهد داد.
فنگ شویی و رنگ ها:
رنگ های یین براساس فنگ شویی رنگ های یین آنهایی هستند که آرامش و تندرستی را به ارمغان می آورند. رابطه میان فنگ شویی و رنگ ها را می توان با مطالعه توضیحاتی که درباره برخی از رنگ ها به عنوان نمونه در ذیل آمده است به طور بهتری درک کرد.
آبی: طبق نظر فنگ شویی رنگ آبی حاوی انرژی یین؛ آرام و تسلی بخش است. این رنگ در فنگ شویی اهمیتی خاص دارد زیرا در حین آرامش بخشی و درمان کنندگی منعکس کننده عشق می باشد. احساسی از صلح و اعتماد ایجاد می کند. از آنجا که آبی رنگ دریا و آسمان است فنگ شویی آنرا مرتبط با ماجرا و اکتشاف می داند. آبی سیر رنگ خرد و فرزانگی است.
سیاه: این رنگ در فنگ شویی سمبل پول و درآمد است. رنگی مناسب برای مشاغل خصوصا هنگامی که با فلز همراه شود. سیاه رنگ فنگ شویی برای حفاظت از احساسات و قدرت است.
ارغوانی: ارغوانی، رنگی که در انتهای طیف رنگ ها واقع شده است، بسیار مناسب درمان جسمی و روحی می باشد و فنگ شویی آنرا مرتبط با هوشیاری معنوی می داند.
سفید: در فنگ شویی رنگ سفید بیانگر توازن، اعتماد به نفس و معصومیت است. به دلیل برخورداری از انرژی یین، فنگ شویی عمدتا این رنگ را درترکیب با رنگ طلایی یا نقره ای برای ایجاد محیطی آرام به کار می برد.
سایر رنگ های یین در فنگ شویی عبارتند از صورتی و سبز. این رنگ ها نیز ویژگی مخصوص به خود را دارند که فنگ شویی از آنها در عمل استفاده می کند.
رنگ های یانگ براساس فنگ شویی رنگ های یانگ نشانگر آتش و چوب می باشند. فنگ شویی بر این باور است که این رنگ ها برای شما شور و شوق همراه با انرژی مثبت لازم برای انجام کار و انگیزمند شدن را به ارمغان می آورند. توضیحاتی برای برخی از رنگ های یانگ در پایین آورده شده است تا شما بتوانید به شیوه ای بهتر و در مکانی مناسب از آنها بهره جویید.
زرد: زرد در فنگ شویی به اندازه سرخ خوش یمن است. نشانه ای از تشعشع آفتاب، گرما، حرکت، سرزندگی و صمیمیت می باشد. با اینهمه، به نقل از یکی از مشاوران به نام فنگ شویی قرار گرفتن در معرض میزان زیادی از زرد درخشان می تواند باعث ایجاد حالت تشویش و اضطراب شود.
نارنجی: این رنگ با دربرداشتن انرژی یانگ برای قدرت بخشی و بالا بردن میزان تمرکز کاربری بسیار دارد. می توانید هنگامی که چشمه خلاقیتان به خشکی رو می رود از جادوی آن استفاده کنید. رنگ نارنجی در فنگ شویی جهت به وجود آوردن حس هدفمندی به کار می رود. نارنجی رنگ سازماندهی است.
سایر رنگ های یانگ در فنگ شویی عبارتند از بژ، قهوه ای، سرخ، قفایی، آلبالویی، بنفش و طلایی. هر رنگی خصوصیاتی چون پول، شانس یا روابط عاشقانه را به همراه دارد. می توان از این رنگ ها در ترکیبات گوناگون با عناصر فنگ شویی جهت ایجاد تعادل چی در خانه یا محل کار استفاده نمود.
رنگ ها و فنگ شویی رابطه مستقیمی با جهت قرار گرفتن خانه شما دارند. فنگ شویی رنگ های مختلفی را برای رنگ آمیزی روبنای منزلتان تعریف می کند. رنگ های بیرونی خانه می توانند برای هماهنگ سازی یا بهسازی وضع بنیادی خانه به کار روند.
به طور مثال، اگر خانه شما جنوبی است، رنگ بیرونی آنرا سفید، خاکستری یا آبی کنید تا جریان چی در خانه تان فزونی یابد. برای خانه های رو به شرق رنگ هایی با رنگ مایه خاکی یا فلزی بسیار بیشتر می توانند جاذب انرژی مثبت باشند.
به خاطر داشته باشید که گشودن قلبتان در برابر گیتی بسیار از دانش بر رنگ های فنگ شویی با ارزش تر است. در نهایت این قلب شماست که انرژی درمان بخش را در محیط زندگی و خانه تان به جریان می اندازد.

انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

گردآوری: الهام قوپرانلو

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *