Vintage Interior Design

Vintage Interior Design

Vintage interior design

Vintage Interior Design

Vintage interior design is all about creating a sense of charm and history through old eclectic pieces. By adding antiques, collectibles, flea market finds, and estate sale items you can develop a vintage atmosphere. Vintage interior design is about embracing the things of the past and enjoying them just as they are by repairing or refinishing them. Excellent places for sourcing vintage finds include flea markets, estate sales, salvage shops, consignment shops, and antique stores.

Vintage interior design

Vintage interior design

در واقع در تعریف کلی اگر وسیله‌ای در دوره‌ای خاص تولید شده باشد در زمان گذشته مد شده باشد و اکنون نشانه‌های مربوط به آن را همراه داشته باشد و بعد در زمانی غیر از زمان خود مورد استفاده قرار بگیرد وینتیج محسوب میشود.

استفاده از چوب در این سبک مرسوم است. مبلمان چوبی ، کفپوش چوبی سخت و حتی پانل‌های دیواری چوب. از آنجا که در ساخت وسایل قدیمی زیاد از چوب استفاده میشده است اشیا عتیقه و قدیمی چوبی در این سبک را زیاد پیدا میکنید. کهنگی و زنگار و غبار نشسته بر اثر گذر سال‌ها در سبک وینتیج ارزش محسوب میشود و به نمایش گذاشته میشود.

همچنین چرم از دیگر بافت‌هایی است که زیاد در دکوراسیون به این سبک به چشمتان میخورد چرا که از گذشته به ویژه اشراف از چرم برای روکش مبلمان استفاده میکرده‌اند که وقار خاصی دارد همینطور رنگ آن گرما و صمیمیت را القا میکند. چرم همنشینی خوبی در کنار چوب و رنگ‌های گرم دارد.

فرش و قالیچه در سبک وینتیج جایگاه ویژه ای داشته و سعی میشود که از آن استفاده شود. همینطور مرزهای نا مشخص بین فضاهای مختلف مثل نشیمن با غذاخوری به وسیله فرش و قالیچه تعیین میگردد و هر فضا تعریف خودش را دارد.

شاید مبل‌های با سبک کلاسیک و باروک و روکوکو را در این سبک زیاد ببینید. مبل‌هایی با پشتی بلند پایه‌ها و تاج معمولا کنده‌کاری شده ، ویترین و کمد با درب‌های حکاکی شده و تزئین شده.

کاغذ دیواری از عناصر دیگری است که در این سبک طراحی زیاد مورد استفاده قرار میگیرد. کاغذدیواری با طرح‌های گلدار در این سبک از آنجا که بیانگر دوره‌ای خاص است که طراحان در طراحی داخلی از آن استفاده میکرده‌اند وینتیج محسوب میشود.

مبلمان و اکسسوری‌های دکوراسیون به سبک وینتیج یکی از ترندهای محبوب اخیر طراحی است. عناصر معماری به سبک وینتیج طراحی داخلی رمانتیک ، لوکس ، مجلل و مدرن به شما میدهند که میتوانند با مبلمان ، اکسسوری طراحی و لوازم روشنایی به سبک وینتیج تکمیل شوند.

این تصور که وینتیج حتما باید کلاسیک باشد غلط است. ترکیب وینتیج با سبک مدرن میتواند بسیار جذاب ، خلاقانه و منحصر به فرد به نظر بیاید.

ایده‌های مدرن و وینتیج با هم ترکیب میشوند و فضایی جذاب و نوستالژیک به وجود می آورند.

باید دقت شود که اشیا وینتیج دقیقا باید مرتبط به همان سال و دوره باشد و در همان زمان تولید شده باشد. وسیله‌ای که امروز اما با نشانه‌های قدیمی تولید شوند در سبک دیگری جای میگیرند که رترو نام دارد.

پس اگر دکوراسیونی به سبک معاصر و مدرن دارید از اینکه وسیله‌ای وینتیج را در آن قرار دهید نباید هراسی داشته باشید.

گردآوری: الهام قوپرانلو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *